Projekt KO-DI-RAM II

V tem šolskem letu bomo izvedli projekt KO-DI-RAM II, ki krepi in razvija digitalne kompetence osnovnošolcev in dijakov. V projekt bomo vključili 2 skupini učencev 5. in 6. razreda.

Projekt je zasnovan kot serija delavnic, v okviru katerih učenci spoznavajo in nadgrajujejo svoje digitalne kompetence. Vsebina delavnic je prilagojena starostni skupini in predznanju udeležencev. Udeleženci se bodo spoprijemali z izzivi, ki jih običajno srečujemo pri delu z digitalnimi orodji, z vidika podatkov in informacij, komuniciranja in sodelovanja, varnosti, ustvarjalne uporabe digitalnih orodij in reševanja tehničnih težav. KO-DI-RAM II vzgaja uporabnike in ustvarjalce, ki poznajo in koristijo prednosti digitalnih tehnologij ter jih spodbuja k samostojnemu aktivnemu izobraževanju. S tem ne le preprečujemo digitalno izključenost, ampak tudi ustvarjamo zagovornike družbe znanja – Družbe 5.0. V projektu sodelujejo Zavod 404, Fakulteta za računalništvo in informatiko ter Fakulteta za matematiko in fiziko, s skupino učiteljev in drugih izvajalcev po vsej Sloveniji. Projekt sofinancira Ministrstvo za digitalno preobrazbo.

Šolski tim učiteljev izvajalcev delavnic

Teden A

Teden B velja