Varno s soncem

Varno s soncem je preventivni program Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Usmerjen je k seznanjanju šolarjev o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo oziroma zmanjšamo.

V šolskem letu 2022/2023 bodo v programu sodelovali predvsem učenci razredne stopnje. V okviru razrednih ur in podaljšanega bivanja bodo spoznavali koristne in škodljive učinke delovanja sonca. Učenci bodo skupaj z učitelji izvajali različne aktivnosti, raziskovali in likovno ustvarjali. Veliko pozornost bomo namenili pomenu pitja zadostne količine vode, primerni zaščiti z oblačili in kemičnimi pripravki. V vročih poletnih dnevih bomo čas gibanja na soncu omejili. Izvajanje projekta bomo razširili tudi na učence, ki bodo v tem šolskem letu opravili poletno šolo v naravi.

Vse omenjene aktivnosti bodo potekale v spomladanskih in poletnih mesecih.

Koordinator Tilen Tratnjek