Tudi letos smo na naši šoli obeležili svetovni dan Romov, ki ga Romi po vsem svetu praznujejo 8. aprila.

Tema letošnje obeležitve je bila Most prijateljstva – sožitje med romskimi in neromskimi učenci.

V ta namen smo pripravili razstavo in delavnice. Pri pripravi razstavnih izdelkov so sodelovali romski in neromski učenci pod mentorstvom učiteljev. Hkrati so se izvajale tri delavnice (peka romskega kruha – kotloskri pogauča,  barvanje pirhov in izdelava amuletov za srečo).

Namen delavnic je bil ohraniti dober in pristen odnos med romskimi in neromskimi učenci ter hkrati ohranjati njihovo kulturo in jezik.

Obeležitev svetovnega dneva Romov je potekala v sodelovanju z izvajalci projekta Večnamenski romski centri kot inovativna učna okolja, ki se izvaja na Centru šolskih in obšolskih dejavnosti.

Klik na sliko vas odpelje v galerijo dogodka.