V petek, 10. marca 2023 sva se z ravnateljico Matejko Horvat odzvali povabilu Goethe Instituta Bratislava k podpisu pogodbe projekta PASCH za naslednja tri leta.

Naša šola je že 15 let aktivno vključena v mednarodni projekt PASCH: Šole – partnerji prihodnosti, ki je bila leta 2008 ustanovljen na pobudo Nemškega zunanjega ministrstva v sodelovanju z Goethe inštitutom Ljubljana in v katerega je vključenih že 2000 šol po celem svetu. Pri tem je velika pozornost namenjena pouku tujih jezikov, predvsem nemškega.
Slavnostne prireditve so se udeležili ravnatelji in koordinatorji projekta iz partnerskih šol iz Slovaške, Madžarske in Slovenije, predstavniki GI Bratislava in Budimpešta kakor tudi Barabara Wolf, veleposlanica Zvezne republike Nemčije na Slovaškem, Stefan Kruschke, vodja kulturnega oddelka na Nemškem veleposlaništvu v Bratislavi ter Markus Huber, direktor GI Bratislava.

Več o aktivnostih v projektu: http://pasch.splet.arnes.si/

Lidija Pelcl Mes