Skoči na glavno vsebino

je otroški kviz, ki se tedensko predvaja na nemški televiziji ZDF in KI.KA ter avstrijskem ORF. V vsaki oddaji tekmujejo med sabo tim iz Nemčije, Avstrije in neke druge tuje države. Naša šola je bila po dveletni koronski pavzi že devetič izbrana za sodelovanje. Snemanje je potekalo 14. in 15. oktobra 2022 v Münchnu. Udeležili so se ga trije učenci 6. razredov: Zara Katarina Bokan, Nejc Kolman in Rok Vinkovič, ki se učijo nemščino kot prvi tuji jezik. Še posebej smo ponosni, da so si naši učenci priborili  1. mesto. Bravo in čestitke!

V München smo potovali z letalom, v  prostem času pa smo si ogledali še Bavaria filmske studie.

Oddaja bo na sporedu

  • v soboto, 15. aprila 2023 ob 8.25 na ZDF in ob 9.20 na ORF 1 ter
  • v nedeljo, 16. aprila 2023 ob 17.35 na KI.KA.

Lidija Pelcl Mes

Dostopnost