V četrtek, 21. aprila 2022, je svoja vrat odprl mednarodni sejem gradbeništva, energetike, komunale in obrti MEGRA ter sejem GREEN, mednarodni sejem trajnostnih tehnologij in zelenega življenjskega sloga.

Vsako Zavod RS za zaposlovanje na sejem skupaj z OZS, enota Murska Sobota in Pomurskim sejmom, povabi učence pomurskih šol. Učence osnovnih šol vabijo z namenom motiviranja za pridobitev poklicev na področju gradbeništva in zelene tehnologije.

Z učenci smo si najprej ogledali predstavitev deficitarnih poklicev v gradbeništvu, ki so jih prikazali in predstavili različni delodajalci iz regije. Sledil je vodeni ogled sejma in malica. Na koncu pa je bil izveden še kviz »Lepo je biti gradbenik«, ki ga je vodil Boštjan Čukur – bolj poznan pod imenom 6 pack Čukur. Za našo šolo je tekmoval učenec Mateo Rosić iz 8.c razreda, ki je pravilno odgovoril na vsa zastavljena vprašanja in s tem osvojil tudi lepo nagrado.

Učenci so na sejmu uživali – rekli so edino, da je bilo prekratko :))

Zapisala:

Tamara Repić, šolska psihologinja