12. septembra 2018 je na OŠ Križevci pri Ljutomeru potekalo predtekmovanje za oddajo RTV Slovenije Male sive celice.

Na predtekmovanju, ki se ga je udeležilo 28 ekip iz Pomurja in Podravja, sta tekmovali tudi dve ekipi naše šole.

Ekipi v sestavi Gaja Jerebic, Timotej Tivadar in Žiga Zver, se je po pisnem delu tekmovanja, kjer so dosegli prvo mesto,  uspelo uvrstiti med osem najboljših ekip. V ustnem delu so še naprej kazali svoje znanje, postali najboljša ekipa tekmovanja in se uvrstili na snemanje oddaje RTV Slovenija Male sive celice v Ljubljano.

Drugi ekipi, v sestavi Nika Maučec,  Jan Slavic Bezjak in Tilen Jerebic, se je prav tako uspelo uvrstiti med osem najboljših, vendar zaradi pravila, da se snemanja lahko udeleži le boljša ekipa šole,  žal ne bodo nastopili v oddaji kot tekmovalci, pač pa le kot navijači.

Mentor: Marko Jerebič