Jesen nas je vse zaobjela v vsem svojem zamahu. Pridelki so pospravljeni, dela na zemlji se končujejo, mi v šoli pa smo tudi spoznali drug drugega in zatopili v svoje delo. V oddelku podaljšanega bivanja (skupina 4) smo v mesecu septembru uživali na soncu, zadnje tedne pa po domačih nalogah veliko ustvarjamo. Tako smo se igrali z jesenskimi barvami in nastale so čudovite umetnije.

Otroci smo ustvarili že pisane zmaje in izdelali grozdje iz odpadnega materiala, tokrat pa smo se lotili mokrega dela. Likovno ploskev smo najprej namočili z vodo ter se poigrali s vodenimi barvami v jesenskih odtenkih. Zanimivo je bilo opazovati, kako so barve lezle narazen, se združevale in mešale. A najzanimivejši del ustvarjanja je šele prišel! Naslednji dan smo se lotili slikanja jesenskih dreves s tušem. Uporabljali smo čopiče in naslikali strukturo dreves. Potem pa smo uporabili slamice ter za upodobitev vej in vejic s pihanjem tuševih kapljic ustvarili čudovite drevesne krošnje.

Aleksandra Pinterič, OPB 4

Več fotografij si lahko ogledate v naši fotogaleriji.

ustvarjanje 1